GREEN GRAY RED
ورود به سایت ثبت نام

ايجاد حساب کاربري

فیلدهایی که با علامت * مشخص شده اند الزامی می باشند
نام *
نام کاربری *
رمز عبور *
تایید رمز عبور *
آدرس ایمیل *
تایید آدرس ایمیل *

برترین اسب‌های کارتونی

1 1 1 1 1 1 1 1 1 1 میانگین امتیاز 4.83 (3 رای)

 

مقدمه: اسب‌ها از جمله حیواناتی هستند که همواره در آثار انیمیشنی حضوری پررنگ داشته‌اند. در همین راستا، «جاکارتونی» فهرستی از «برترین اسب‌های کارتونی» را تدارک دیده که در ادامۀ این مطلب به شما عزیزان ارائه می‌گردد. برای انتخاب اسب‌های برگزیده فاکتورهای زیادی از قبیل مقبولیت در بین کارتون دوستان، کیفیت فنی و طراحی، جذابیت، خلاقیت و... در نظر گرفته شده است. اگر احساس کردید که جای شخصیتی در فهرست ما خالی است و یا هرگونه انتقاد و پیشنهادی داشتید، آن را در قسمت دیدگاه‌ها بیان کنید. شاید موردی از دید جاکارتونی پنهان مانده باشد و با گوشزد شما تغییراتی در فهرست صورت گیرد.

نکته: فهرست زیر ممکن است به مرور زمان دستخوش تغییرات گردد.

 

10پِگاسوس

«پگاسوس» یک اسب معمولی نیست. او یک اسب بالدار سفید رنگ است که ریشه در افسانه‌های کهن یونان باستان دارد. اگر انیمیشن سینمایی «هرکول» را تماشا کرده باشید، متوجه می‌شوید که پگاسوس نقش پُررنگی در این اثر ایفا کرده است. اسبی با شکوه که بدل به مرکب هرکول می‌شود.


9دِرپی هووس

شاید شما هم با مجموعۀ قدیمی «اسب کوچولوی من» آشنا باشید. مجموعه‌ای که شخصیتهای اصلی آن تقریباً همگی اسب بودند. جالب است بدانید که پخش ماهواره‌ای سری جدید این مجموعه نیز از سال 2010 میلادی آغاز شده و تا زمان انتشار این مطلب ادامه داشته است. در این مجموعه که با عنوان «اسب کوچولوی من: دوستی سحر‌آمیز است» منتشر شده، سازندگان علاوه بر اِعمال تغییرات گستردۀ ساختاری و محتوایی، شخصیتهای جدیدی را نیز خلق کرده‌اند. یکی از این شخصیتهای جدید، اسب بالداری به نام «درپی هووس» (Derpy Hooves) است که توانسته طرفداران زیادی برای خود دست و پا کند. از ویژگی‌های جالب این شخصیت، چشمان چپ اندر قیچی اوست.


8هورِس هورسکالر

یکی از قدیمی‌ترین اسب‌های کارتونی، شخصیتی به نام «هورِس هورسکالر» (Horace Horsecollar) است. این شخصیت بامزه که صداپیشگی آن در ابتدا بر عهدۀ شخص «والت دیزنی» بوده، کمی پس از آفرینش شخصیت «میکی ماوس» خلق شده است. هورِس در ابتدا دوست صمیمی و یار نزدیک میکی در برخی از ماجراها بود، اما رفته رفته شخصیت مستقل و مجزایی پیدا کرد و از او تا حدی فاصله گرفت. این شخصیت در ابتدا با این نیت طراحی شده بود که تبدیل به شخصیتی محوری همچون «گوفی» و «دانلد داک» شود اما متأسفانه هیچ وقت به آنچه استحقاقش را داشت نرسید و همواره یک شخصیت فرعی باقی ماند.

7اسپیریت

«اسپیریت» شخصیت اصلی یک انیمیشن سینمایی با عنوان «اسپیریت: اسبی از سیمارون» است. اسبی سرکش و جسور که دوست دارد طبع وحشی و آزاد خود را حفظ کند. برخلاف بسیاری از شخصیتهای فهرست حاضر، اسپیریت یک اسب به تمام معناست. او به هیچ وجه خصوصیات انسانی ندارد و حتی هیچ دیالوگی هم برقرار نمی‌کند. در خود انیمیشن هم اگر دقت کنید، متوجه می‌شوید که صدایی که بر روی اسپیریت گذاشته شده است در واقع صدای افکار اوست و صدای اصلی او کماکان همچون یک اسب واقعی‌ست.

6بولزای

سری انیمیشن‌های سینمایی «داستان اسباب‌بازی» برای علاقه‌مندان آثار انیمیشنی کاملاً آشناست. در این سری آثار، شخصیت‌های محوری یک «کابوی» و یک «فضانورد» هستند که هر دو اسباب‌بازی می‌باشند. خُب، از آنجاییکه تصور یک کابوی بدون اسب دشوار است، دست‌اندرکاران شخصیتی به نام «بولزای» را خلق کردند (در قسمت دوم داستان اسباب‌بازی) تا کابوی ما بدون اسب نماند. بولزای اسبی مهربان و دوست‌داشتنی است که در روند ماجراها تبدیل به یار و همراه «کلانتر وودی» می‌گردد.

5ماکسیموس

اسبی سفید، باوقار و عضلانی که در انیمیشن سینمایی «گیسو کمند» یار و همراه نقش دوم داستان یعنی «فِلین رایدر» بود. البته این اسب بامزه از اول با فلین رایدر دوست نبود ولی رفته رفته، طی اتفاقاتی، به دوست خوب رایدر بدل شد و دیگر هم از او جدا نشد. ماکسیموس زبان آدم‌ها را به خوبی متوجه می‌شد ولی قادر نبود به زبان آنها تکلم کند. این اسب دوست‌داشتنی، نقشی کلیدی در برخی از وقایع اصلی داستان ایفا می‌کرد.

4اسب

تعجب نکنید، اسم این شخصیت از اساس «اسب» (Horse) است. اسبی زیرک، باحال و بامزه که افتخار همراهی شخصیتی همچون «دادلی دو رایت» را داشت. مجموعۀ «دادلی دورایت» شاید برای کودکان امروزی چندان آشنا نباشد، اما کودکان دیروز خاطرات شیرینی از این مجموعه دارند. در این مجموعۀ کمدی، جناب اسب جایگاهی ویژه داشت و اگر نگوییم نقش آن بیشتر از شخصیت اصلی (دادلی دو رایت) نبود، چندان کمتر هم نبود. به هر حال نباید فراموش کرد که دادلی دو رایت یک پلیسِ سواره بود ولی پلیسِ سواره هم بدون اسب یعنی هیچ.


3کوئیک‌دِرا مَک‌گِرا

مجموعۀ انیمیشنی «یوگی و دوستان» را به خاطر دارید؟ یکی از اعضای دار و دستۀ یوگی، یک اسب سفیدِ صدا کلفت بود که شکل و شمایلی شبیه کابوی‌ها داشت. اسم اصلی این شخصیت «کوئیک‌درا مک‌گرا» (Quick Draw McGraw) بود. شاید ندانید که این شخصیت حضوری افتخاری در مجموعۀ «یوگی و دوستان» داشت و اساساً خود یک شخصیت مستقل و مهم به حساب می‌آمد. کوئیک‌درا در بین سالهای 1959 تا 1962 میلادی، خود دارای یک مجموعۀ انیمیشنی مستقل بود که با نام «نمایش کوئیک‌درا مک‌گرا» (The Quick Draw McGraw Show) پخش می‌شد. پس از این دوره بود که کوئیک‌درا در قالب نقش مکمل در برخی دیگر از کارتونهای شرکت «هانا-باربرا» ظاهر شد.


2ژولیوس سزار

اسب قهوه‌ای رنگ، وراج و بذله‌گوی انیمیشن سینمایی «آلوشا». در نسخۀ دوبله فارسی این انیمیشن، او را بیشتر با نام ژولیوس صدا می‌کردند. ژولیوس با آنکه اغلب به صورت چهار دست و پا راه می‌رفت ولی زبان انسانها را به خوبی می‌فهمید و حتی قادر بود به زبانِ آدمی صحبت کند. او نقش عمده‌ای در خلق موقعیت‌های طنز داشت و به همین واسطه قادر بود در دل بسیاری از مخاطبان جا باز کند. برای اینکه پی ببرید شخصیت ژولیوس تا چه حد بامزه است، توصیه می‌کنیم برخی از شیرین‌کاری‌های او را در کلیپ زیر مشاهده کنید:
کلیپ انیمیشنی «آواز روحیه بخش»1جالی جامپر

در نهایت می‌رسیم به معرفی «برترین اسب کارتونی». انتخاب «جاکارتونی» در این بخش کسی نیست جز «جالی جامپِر». اسب محبوب و دوست‌داشتنی «لوک خوش‌شانس». جالی شخصیتی منحصر به فرد و تکرارنشدنی دارد. او شخصیتی به شدت باهوش و زیرک است. یکی از اصلی‌ترین ویژگی‌های او این است که از حضور دوربین کاملاً اطلاع دارد. وی گهگاه، رو به دوربین، چشم در چشم مخاطب می‌دوزد و جملات کنایه‌آمیز و تلخ و شیرین خود را بیان می‌کند. جالی چند خصوصیت بد هم دارد. او به شدت بدبین، غُرغُرو و کم‌حوصله است. جدل‌های یکطرفه و بی‌پایان او با شخصیت «بوشوگ» از شیرین‌ترین لحظات مجموعۀ «لوک خوش‌شانس» است. اما نمی‌توانیم از جالی جامپر صحبت کنیم و نامی از استاد «حسین عرفانی» نبریم. از حق نگذریم، صداپیشگی درخشان حسین عرفانی، به ماندگاری شخصیت جالی کمک شایانی کرده و جذابیت او را برای ما ایرانیها چند برابر گردانده است.

 

 

دیدگاه‌ها  

 
0 # قلا 1394-06-15 23:52
:lol: :lol: :lol: :l :oops: :unsure: :sad: :o :cry: :alien: :ghost: :laughter: :Dlaugh: l: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: XD XD XD XD :devil: :devil: :meow: :please: :carefree: :love: :-* :laugh+:
پاسخ دادن | گزارش تخلف
 

نوشتن دیدگاه

- برای اینکه بتوانید دیدگاه خود را بدون نیاز به تأیید منتشر سازید، ابتدا به صورت «کاربرِ عضو» وارد سایت شده و سپس دیدگاه خود را ارسال نمایید. در صورتی که عضو نیستید، ابتدا در سایت ثبت نام نمایید.
- از درج نظرات حاوی مطالب غیراخلاقی، سیاسی، توهین‌آمیز و یا غیرمرتبط با موضوع، جداً خودداری فرمایید.
- از درج هر گونه تبلیغ، آدرس پستی یا اینترنتی، شمارۀ تلفن و مواردی از این قبیل در بخش دیدگاه‌ها جداً خودداری فرمایید.
- در صورت مشاهدۀ تخلف، برخورد مقتضی انجام خواهد شد.
- سعی بر این خواهد بود تا نظرات کاربران میهمان (غیر عضو) در اسرع وقت منتشر گردد اما گاهی ممکن است انتشار آنها با تأخیری حداکثر 24 ساعته مواجه شود.


تصویر امنیتی
تصویر امنیتی جدید

خانه فهرستواره‌ها برترین اسب‌های کارتونی

نظرسنجی

در کارتون «فوتبالیست‌ها»، کدام یک از این دو دروازه‌بان را برتر می‌دانید؟
  • رای: (0%)
  • رای: (0%)
جمع رای:
اولین رای:
آخرین رای:
 

جدیدترین مطالب سایت

بخش: انیمیشن‌های کوتاه 97
بخش: انیمیشن‌های تلویزیونی و سریالی 90
بخش: انیمیشن‌های سینمایی 117
بخش: بازی‌کلیپ‌ها 104
بخش: انیمیشن‌های کوتاه 84
بخش: انیمیشن‌های تلویزیونی و سریالی 114
بخش: انیمیشن‌های سینمایی 134
بخش: کمیک استریپ‌ها 102
بخش: انیمیشن‌های کوتاه 118
بخش: انیمیشن‌های تلویزیونی و سریالی 72
بخش: انیمیشن‌های سینمایی 140
بخش: انیمیشن‌سازان 98
بخش: انیمیشن‌های کوتاه 88
بخش: انیمیشن‌های تلویزیونی و سریالی 86
بخش: انیمیشن‌های سینمایی 1043

آمار بازدیدکنندگان سایت

2164087
امروز
دیروز
هفته جاری
بازدید کل
496
1579
496
2164087

حاضرین در سایت

ما 38 مهمان و صفر عضو آنلاین داریم

آخرین مطالب بازدید شدۀ سایت

تصویر تصادفی

Leo_and_Fred.jpg