GREEN GRAY RED
ورود به سایت ثبت نام

ايجاد حساب کاربري

فیلدهایی که با علامت * مشخص شده اند الزامی می باشند
نام *
نام کاربری *
رمز عبور *
تایید رمز عبور *
آدرس ایمیل *
تایید آدرس ایمیل *

لاک‌پشت‌های نینجا {پروندۀ جامع}

1 1 1 1 1 1 1 1 1 1 میانگین امتیاز 4.40 (5 رای)

 

چهار لاک‌پشت به نامهای «لئوناردو»، «داناتلو»، «رافائل» و «مایکل‌انجلو» تحت سرپرستی یک موش به نام «اسپلینتر» گروهی را تشکیل داده‌اند که به مبارزه با پلیدیها و اشرار می‌پردازد. آنها نام «لاک‌پشت‌های نینجا» را برای گروه خود برگزیده‌اند. در ادامه با سیر تولید مجموعه‌های انیمیشنی «لاک‌پشت‌های نینجا» آشنا خواهید شد.


 

لاک‌پشت‌های نینجا (1987 تا 1996)

 

تیتراژ نخستین سری از مجموعه‌های انیمیشنی «لاک‌پشت‌های نینجا» (1987 تا 1996)

 

پیش زمینۀ داستانی ماجراهای «لاک‌پشت‌های نینجا» از این قرار است: مردی به نام «هاماتو یوشی» که استاد هنرهای رزمی (فنون نینجایی) است، بر اثر یک سری اتفاقات از گروه خود طرد شده و برای زندگی به دالانهای فاضلابی زیر شهر پناه می‌برد. مسبب این اتفاقات فردی به نام «اوروکو ساکی» بوده که همواره به هاماتو یوشی حسادت می‌ورزیده؛ ساکی کینه‌توز با دسیسه‌چینی، در ظاهر برای همیشه از دست رقیب دیرینه‌ خلاص می‌شود اما خوشبختانه همه چیز آنطور که او می‌خواهد پیش نمی‌رود. یوشی پس از مدتی اقامت در مجاری فاضلاب، تصمیم می‌گیرد برای همیشه در دالانهای زیر شهر باقی بماند. وی رفته رفته به شرایط جدید عادت کرده و به آرامشی نسبی می‌رسد. یوشی حالا به جای انسانها، موشهای فاضلابی را همدم و همنشین خود می‌بیند و به زندگی در کنار آنها خو می‌گیرد.

روزی از روزها، پسر بچه‌ای تُنگ در دست، از خیابان گذر می‌کند. داخل تنگ چهار لاک‌پشت کوچک است؛ چهار لاک‌پشتی که دست سرنوشت آینده‌ای حیرت‌انگیز برای آنها مقدر کرده. از قضا، تنگ از دستان پسر رها شده، به زمین می‌افتد و می‌شکند و چهار لاک‌پشتِ درون آن سر از فاضلاب در می‌آورند. هاماتو یوشی لاک‌پشت‌ها را پیدا می‌کند و تصمیم می‌گیرد از آنها نگهداری کند.

روزها می‌گذرد تا اینکه یک روز هاماتو یوشی متوجه می‌شود که یک مادۀ شیمیایی مرموز در مجاری فاضلاب جاری شده و لاک‌پشت‌ها هم به آن آغشته شده‌اند. او بلافاصله تصمیم می‌گیرد ماده را از لاک‌پشت‌ها پاک کند غافل از اینکه خودش هم به آن آغشته می‌شود. مادۀ مرموز باعث می‌شود هاماتو یوشی به موجودی موش‌نما و لاک‌پشت‌ها به موجوداتی انسان‌نما تبدیل شوند. پس از مدتی، هاماتو یوشی نام مستعار «اسپلینتر» را برای خود اتخاذ می‌کند و تصمیم می‌گیرد مهارتهای رزمی را به لاک‌پشت‌ها بیاموزد. او نامهایی نیز برای لاک‌پشت‌ها انتخاب می‌کند: «لئوناردو»، «داناتلو»، «رافائل» و «مایکل‌انجلو» (همۀ این اسامی از نامهای هنرمندانِ ایتالیاییِ دورۀ رنسانس اقتباس شده‌اند). لئوناردو رنگ آبی را برای خود انتخاب می‌کند و با سلاح «کاتانا» (شمشیر مخصوص نینجاها) تحت تعلیم قرار می‌گیرد. داناتلو رنگ بنفش را بر می‌گزیند و آموزشهای مبارزه با سلاحی به نام «بو» (نوعی چوبدستی) را فرا می‌گیرد. رافائل با انتخاب رنگ قرمز، آموزشهای مخصوص سلاح «سای» (نوعی خنجر سه شاخه) را یاد می‌گیرد؛ و بالاخره، مایکل‌انجلو رنگ نارنجی را برای خود انتخاب می‌کند و آموزشهای مبارزه با سلاح «نانچیکو» را فرا می‌گیرد. به دنبال این جریانات، گروه «لاک‌پشت‌های نینجا» (که نام کاملتر آن «لاک‌پشتهای نوجوان جهش‌یافتۀ نینجا» است) شکل می‌گیرد.

اما از طرفی دیگر، اوروکو ساکی (رقیب و دشمن هاماتو یوشی) قدرت زیادی برای خود دست و پا می‌کند و گروهی از اشرار را موسوم به «دستۀ پیاده» (Foot Clan) گرد هم می‌آورد. اوروکو ساکی نام مستعار «شِرِدِر» را برای خود انتخاب کرده و اقدام به تربیت و استخدام جنگجویان و نینجاهای شرور می‌کند. نبرد خیر و شر بالا می‌گیرد. از طرفی شردر و هم‌پیمانانش به دنبال ایجاد آشوب و اغتشاش و فساد هستند و از طرف دیگر لاک‌پشت‌های نینجا برای مبارزه با اشرار به پا می‌خیزند.

سری اول مجموعۀ «لاک‌پشت‌های نینجا» بیشتر حال و هوای کودکانه داشت و بخش عمده‌ای از مجموعه را اتفاقات طنز و اغراق شده شکل می‌داد. منطق روایی این سری چندان قوی نبود و شخصیتها هویت کامل و جامعی نداشتند. با تمام این تفاسیر، این مجموعه با استقبال خوب مخاطبان همراه شد و زمینه را برای ساخت سریهای بعدی آماده کرد.
 

توضیحات تکمیلی در مورد این سری را «اینجا» مشاهده کنید.

 

 


 

لاک‌پشت‌های جهش‌یافته: افسانۀ اَبَر انسان (1996)

 

تیتراژ «لاک‌پشت‌های جهش‌یافته: افسانۀ اَبَر انسان (1996)»

 

در سال 1996 میلادی، ناشناخته‌ترین سری از آثار «لاک‌پشتهای نینجا» ساخته شد. این سری که با تغییرات گستردۀ ساختاری و محتوایی تولید شده بود، اساساً یک انیمه محسوب می‌شد (توضیح: انیمه سبک خاصی از انیمیشن است که خاستگاه آن کشور ژاپن می‌باشد). عنوان این مجموعه که تنها دو قسمت داشت، «لاک‌پشت‌های جهش‌یافته: افسانۀ اَبَر انسان» (Mutant Turtles: Superman Legend) بود. جالب است بدانید که اساس تولید این مجموعه، تبلیغ یک سری از اسباب‌بازی‌های لاک‌پشت‌های نینجا بود. در سیر داستانی «لاک‌پشت‌های جهش‌یافته»، شکل و شمایل لاک‌پشت‌ها و حتی دشمنان آنها به قدری دگرگون می‌شد که گاه مخاطب انگشت به دهان می‌ماند که آیا اینها همان شخصیتهای سابق‌اند؟!

 

 


 

لاک‌پشت‌های نینجا (2003 تا 2009)

 

این سری از مجموعۀ «لاک‌پشت‌های نینجا» پخش اصلی خود را از سال 2003 آغاز کرد. در این سری تغییرات زیادی نسبت به سری پیش دیده می‌شد. شخصیت‌پردازی‌ها بسیار قویتر شده و طراحی شخصیتها، محیطها و داستانها حالت کاملاً جدی‌تری به خود گرفته بود. تعداد کاراکترهای فرعی افزایش یافته بود و سعی شده بود که داستانها تنوع و استحکام بیشتری داشته باشند. داستانها برخی دنباله‌دار و برخی تک قسمتی بودند ولی در کل رابطه‌ای منطقی و نسبتاً منظم در خط سیر کلی داستانها دیده می‌شد. اگر بخواهیم به طور خلاصه این سری را توصیف کنیم باید گفت که این سری بیشتر مخاطبین بزرگسال (نوجوانان و جوانان) را هدف گرفته بود و تلاش داشت از حالت کودکانۀ سری قبل فاصله بگیرد.

یکی دیگر از نکات جالب این سری این بود که برخی از فصلها از لحاظ سبک و سیاق ساختاری و داستانی تفاوت عمده‌ای با سایر فصلها داشتند. حتی برخی از آنها عنوان مستقل و جداگانه‌ای را نیز یدک می‌کشیدند. به این عنوانها در ادامه اشاره شده است:

  • فصل 5 تحت عنوان: قسمتهای گمشده (The Lost Episodes)
  • فصل 6 تحت عنوان: سریع به جلو (Fast Forward)
  • فصل 7 تحت عنوان: بازگشت به فاضلاب (Back to the Sewer)
     

توضیحات تکمیلی در مورد این سری را «اینجا» مشاهده کنید.

 

 


 

لاک‌پشت‌های نینجا (2012 تا ؟)

 

این سری از مجموعۀ «لاک‌پشت‌های نینجا» پخش اصلی خود را از سال 2012 میلادی آغاز کرد. تفاوتهای زیادی بین این سری و سری پیشین مجموعه وجود دارد. ساختار کلی مجموعه از دو بعدی به سه بعدی تغییر کرده و ساختار داستانی و روایی آن نیز با تغییرات زیادی روبرو شده است. سازندگان این سری، توجه خود را بیشتر معطوف گروه سنی کودکان کرده و با افزایش المانهای طنز و نشاط‌آور فضای داستانها را تلطیف کرده‌اند. حالت جدی سری پیشین تا حد زیادی از بین رفته و طراحی شخصیتها و محیطها نیز کودکانه و شیرین شده است.
 

توضیحات تکمیلی در مورد این سری را «اینجا» مشاهده کنید.

 

 

 

نوشتن دیدگاه

- برای اینکه بتوانید دیدگاه خود را بدون نیاز به تأیید منتشر سازید، ابتدا به صورت «کاربرِ عضو» وارد سایت شده و سپس دیدگاه خود را ارسال نمایید. در صورتی که عضو نیستید، ابتدا در سایت ثبت نام نمایید.
- از درج نظرات حاوی مطالب غیراخلاقی، سیاسی، توهین‌آمیز و یا غیرمرتبط با موضوع، جداً خودداری فرمایید.
- از درج هر گونه تبلیغ، آدرس پستی یا اینترنتی، شمارۀ تلفن و مواردی از این قبیل در بخش دیدگاه‌ها جداً خودداری فرمایید.
- در صورت مشاهدۀ تخلف، برخورد مقتضی انجام خواهد شد.
- سعی بر این خواهد بود تا نظرات کاربران میهمان (غیر عضو) در اسرع وقت منتشر گردد اما گاهی ممکن است انتشار آنها با تأخیری حداکثر 24 ساعته مواجه شود.


تصویر امنیتی
تصویر امنیتی جدید

خانه انیمیشن‌های تلویزیونی و سریالی لاک‌پشت‌های نینجا {پروندۀ جامع}

نظرسنجی

در کارتون «فوتبالیست‌ها»، کدام یک از این دو دروازه‌بان را برتر می‌دانید؟
  • رای: (0%)
  • رای: (0%)
جمع رای:
اولین رای:
آخرین رای:
 

جدیدترین مطالب سایت

بخش: انیمیشن‌های کوتاه 97
بخش: انیمیشن‌های تلویزیونی و سریالی 89
بخش: انیمیشن‌های سینمایی 116
بخش: بازی‌کلیپ‌ها 103
بخش: انیمیشن‌های کوتاه 83
بخش: انیمیشن‌های تلویزیونی و سریالی 113
بخش: انیمیشن‌های سینمایی 133
بخش: کمیک استریپ‌ها 102
بخش: انیمیشن‌های کوتاه 118
بخش: انیمیشن‌های تلویزیونی و سریالی 71
بخش: انیمیشن‌های سینمایی 140
بخش: انیمیشن‌سازان 98
بخش: انیمیشن‌های کوتاه 88
بخش: انیمیشن‌های تلویزیونی و سریالی 86
بخش: انیمیشن‌های سینمایی 1030

آمار بازدیدکنندگان سایت

2163040
امروز
دیروز
هفته جاری
بازدید کل
1028
3049
14994
2163040

حاضرین در سایت

ما 85 مهمان و صفر عضو آنلاین داریم

آخرین مطالب بازدید شدۀ سایت

تصویر تصادفی

Mulan.jpg