GREEN GRAY RED
ورود به سایت ثبت نام

ايجاد حساب کاربري

فیلدهایی که با علامت * مشخص شده اند الزامی می باشند
نام *
نام کاربری *
رمز عبور *
تایید رمز عبور *
آدرس ایمیل *
تایید آدرس ایمیل *

برترین فیل‌های کارتونی

1 1 1 1 1 1 1 1 1 1 میانگین امتیاز 5.00 (2 رای)

 

مقدمه: در این بخش، فهرستی از «برترین فیل‌های کارتونی» (به انتخاب جاکارتونی) به شما عزیزان ارائه خواهد شد. همانطور که مطلع هستید، انتخاب برترین‌ها، کار بسیار سخت و پیچیده‌ای است و طبعاً نمی‌توان تمام سلایق و نظرات را در انتخابها سهیم کرد. برای گزینش این شخصیتها، فاکتورهای زیادی از قبیل مقبولیت در بین کارتون دوستان، موفقیت در جذب مخاطب، ماندگار شدن در اذهان عمومی و... در نظر گرفته شده است. با تمام این تفاسیر، اگر احساس کردید جای موردی در فهرست ما خالی است یا اگر هرگونه انتقاد و پیشنهادی داشتید، آن را در قسمت دیدگاه‌ها بیان نمایید. قطعاً نظرات شما به غنی‌تر شدن این مطلب کمک خواهد کرد.

نکته: فهرست زیر ممکن است به مرورِ زمان دستخوش تغییرات گردد.

 

10مامفی

«مامفی» (Mumfie) شاید برای کارتون‌دوستان ایرانی چندان آشنا نباشد ولی در بسیاری از کشورها او را به خوبی می‌شناسند. این شخصیت، اصالتاً ماهیت عروسکی داشت اما به دلیل استقبالِ خوبِ مخاطبان از مجموعۀ عروسکی مربوطه، به دنیای انیمیشن هم راه پیدا کرد.

9تنتور

کسانی که انیمیشن سینمایی مشهور «تارزان» را دیده باشند باید به خوبی شخصیت «تَنتور» (Tantor) را به خاطر بیاورند. تنتور بر خلاف ظاهر بزرگ و پراُبهت خود شخصیتی ترسو داشت. از دیگر ویژگیهای بازر این شخصیت، رنگ بدن آن است که به قرمز متمایل است. تنتور را نمی‌توان یک فیل باهوش قلمداد کرد. برای پی بردن به ضریب هوشی تنتور کافیست بدانید او تا مدتها نژاد تارزان را زیرگونه‌‌ای از نژاد فیل‌ها می‌دانست. با تمام این تفاسیر، تنتور را می‌توان در زمرۀ شخصیتهای بامزه و دوست‌داشتنی انیمیشن تارزان جای داد.

8اِلی

فیل صورتی رنگ مجموعۀ انیمیشنی «پوکویو» در جایگاه هشتم رده‌بندی ما جای دارد. «اِلی» (Elly) شخصیتی بسیار مهربان و بی‌آزار است. همیشه یک کوله‌پشتی آبی رنگ با خود حمل می‌کند و با کمک اسکوتر (سه‌چرخه) صورتی رنگ خود این سو و آن سو می‌رود. الی عاشق چای و بیسکویت است و از عروسک‌بازی لذت فراوان می‌برد. او دوستی صمیمی برای پوکویو و دیگر شخصیتهای مجموعه است.

7سرهنگ هاتی

علاقه‌مندان حرفه‌ای و قدیمی آثار انیمیشنی حتماً به خوبی انیمیشن سینمایی «پسر جنگل» (نام دقیقتر: «کتاب جنگل») را به خاطر دارند. از شخصیتهای جانبی این انیمیشن، فیلی به نام «هاتی» بود که بیشتر او را با نام «سرهنگ هاتی» (Colonel Hathi) صدا می‌کردند. هاتی سردستۀ گله‌ای از فیلهای هندی بود. او با افراد گروه خود به مانند نظامی‌ها رفتار می‌کرد و قوانین سخت و پیچیده‌ای برای گروه داشت. هاتی در اجرای افکار خود سرسخت و مصمم بود و همواره نظم و دیسیپلین خاصی برای خود و اطرافیان وضع می‌کرد.

6بنجامین

«بنجامین» (Benjamin) شخصیت محوری مجموعه‌ای انیمیشنی به نام «بنجامین فیله» است. او در باغ‌ وحشی واقع در شهر «نیوتاون» زندگی می‌کند. «توروو» صدایی است که گهگاه بنجامین آن را توسط خرطومش ایجاد می‌کند و همین صدا از اصلی‌ترین ویژگیهای او محسوب می‌شود. بنجامین ذاتی مهربان و بخشنده دارد و سعی می‌کند در مشکلات یاری‌دهندۀ سایرین باشد.

5بابار

اگر مجموعۀ انیمیشنی «بابار» را دیده باشید باید با شخصیت اصلی آن نیز آشنا باشید. «بابار» (Babar) یک فیل باتجربه و مقتدر است که درونمایۀ ماجراهای مجموعه، اغلب حول و حوش خاطرات او شکل می‌گیرد. بابار پادشاه قلمرو فیل‌هاست و در طول عمر خود، تجربیات تلخ و شیرین زیادی را پشت سر گذاشته است. شخصیت بابار اساساً برگرفته شده از یک سری کتابهای داستان کودکانه است.

4هورتن

یک فیل بامزه و دوست‌داشتنی به نام «هورتن» (Horton) بر حسب اتفاق به وجود یک دنیای بسیار کوچک، به اندازۀ یک گَردۀ گل، پی می‌برد و سعی می‌کند این دنیای کوچک را به جایی امن منتقل کند. هورتن به قدری رئوف و مهربان است که تمام دردسرهای پیشِ رو را به جان می‌خرد تا هدف متعالی خود را به سرانجام رساند. زیباترین جملۀ انیمیشن سینمایی «هورتن» نیز از زبان همین شخصیت بیان شده است: «یه نفر همیشه یه نفره، هر چقدر هم که کوچیک باشه...». ناگفته نماند که شخصیت هورتن توسط نویسندۀ سرشناس آثار کودک، «دکتر سوس» خلق شده است.

3هفالامپ

نام کامل این شخصیت «هِفریج ترامپلِر برومپِت هِفالامپ چهارم» (Heffridge Trumpler Brompet Heffalump IV) است که گاه با نام «هفالامپ» و گاه با نام خودمانی‌ترِ «لامپی» خطاب قرار می‌گیرد (البته در ایران بیشتر با نام‌های «هفالومپ» و «لومپی» شناخته می‌شود). هفالامپ از شخصیت‌های سری ماجراهای «وینی پو» است. ورود او به داستان‌های پو جالب و منحصر به فرد است. پو و دوستانش ابتدا هفالامپ را موجودی وهم‌انگیز و ترسناک فرض می‌کنند ولی پس از آشنایی با او و خصوصیاتش، به روحیۀ لطیف و معصوم وی پی می‌برند. خندۀ ملیح و کودکانۀ هفالامپ واقعاً شیرین و دلرباست.

2مانفرد

«مانفرد» (Manfred) اصالتاً یک فیل نیست بلکه یک ماموت است ولی از آنجایی که ماموت‌ها و فیل‌ها تقریباً از یک خانواده‌اند، او را در رتبۀ دوم رده‌بندی خود قرار داده‌ایم. مانفرد یکی از محوری‌ترین شخصیتهای سری انیمیشن‌های سینمایی «عصر یخبندان» است. او را بیشتر با نام خودمانی‌ترِ «منی» (Manny) صدا می‌کنند که در نسخه‌های دوبله به فارسی به «مندی» تبدیل شده است. مندی تهِ مرام و معرفت است؛ یعنی رفیقی است که در رفاقت حتی جان خود را هم به خطر می‌اندازد. در قسمتهای بعدترِ عصر یخبندان، مندی صاحب همسر و فرزند هم می‌شود و حس بزرگ‌منشی و مسئولیت‌پذیری خود را در جمع خانواده نیز ثابت می‌کند.

1دامبو

در نهایت می‌رسیم به معرفی برترین فیل کارتونی. انتخاب «جاکارتونی» در این بخش کسی نیست جز «دامبو» (Dumbo). معروفترین و محبوبترین فیل کارتونی دنیا که هم سابقۀ تاریخی دارد و هم وجاهت و اعتبار در نزد قشر بزرگسال. شاید خیلی‌هایتان ندانید که در یک برهۀ زمانی، محبوبیت دامبو کمپانی «دیزنی» را از ورشکستگی نجات داد. فکر نکنم این فیل بزرگ‌گوشِ تو دل برو نیاز بیشتری به تعریف داشته باشد. اگر انیمیشن سینمایی «دامبو» را تاکنون ندیده‌اید، توصیه می‌کنیم هرگز تماشای این شاهکار سینمایی را از دست ندهید.

 

 

نوشتن دیدگاه

- برای اینکه بتوانید دیدگاه خود را بدون نیاز به تأیید منتشر سازید، ابتدا به صورت «کاربرِ عضو» وارد سایت شده و سپس دیدگاه خود را ارسال نمایید. در صورتی که عضو نیستید، ابتدا در سایت ثبت نام نمایید.
- از درج نظرات حاوی مطالب غیراخلاقی، سیاسی، توهین‌آمیز و یا غیرمرتبط با موضوع، جداً خودداری فرمایید.
- از درج هر گونه تبلیغ، آدرس پستی یا اینترنتی، شمارۀ تلفن و مواردی از این قبیل در بخش دیدگاه‌ها جداً خودداری فرمایید.
- در صورت مشاهدۀ تخلف، برخورد مقتضی انجام خواهد شد.
- سعی بر این خواهد بود تا نظرات کاربران میهمان (غیر عضو) در اسرع وقت منتشر گردد اما گاهی ممکن است انتشار آنها با تأخیری حداکثر 24 ساعته مواجه شود.


تصویر امنیتی
تصویر امنیتی جدید

خانه فهرستواره‌ها برترین فیل‌های کارتونی

نظرسنجی

در کارتون «فوتبالیست‌ها»، کدام یک از این دو دروازه‌بان را برتر می‌دانید؟
  • رای: (0%)
  • رای: (0%)
جمع رای:
اولین رای:
آخرین رای:
 

جدیدترین مطالب سایت

بخش: انیمیشن‌های کوتاه 53
بخش: انیمیشن‌های تلویزیونی و سریالی 42
بخش: انیمیشن‌های سینمایی 54
بخش: بازی‌کلیپ‌ها 54
بخش: انیمیشن‌های کوتاه 65
بخش: انیمیشن‌های تلویزیونی و سریالی 72
بخش: انیمیشن‌های سینمایی 90
بخش: کمیک استریپ‌ها 68
بخش: انیمیشن‌های کوتاه 80
بخش: انیمیشن‌های تلویزیونی و سریالی 49
بخش: انیمیشن‌های سینمایی 114
بخش: انیمیشن‌سازان 70
بخش: انیمیشن‌های کوتاه 73
بخش: انیمیشن‌های تلویزیونی و سریالی 63
بخش: انیمیشن‌های سینمایی 290

آمار بازدیدکنندگان سایت

2080616
امروز
دیروز
هفته جاری
بازدید کل
2038
3318
7712
2080616

حاضرین در سایت

ما 104 مهمان و صفر عضو آنلاین داریم

آخرین مطالب بازدید شدۀ سایت

تصویر تصادفی

Busy_Buses.jpg