GREEN GRAY RED
ورود به سایت ثبت نام

ايجاد حساب کاربري

فیلدهایی که با علامت * مشخص شده اند الزامی می باشند
نام *
نام کاربری *
رمز عبور *
تایید رمز عبور *
آدرس ایمیل *
تایید آدرس ایمیل *

برترین پرنسس‌های دیزنی

1 1 1 1 1 1 1 1 1 1 میانگین امتیاز 4.72 (9 رای)

 

مقدمه: کمپانی «والت دیزنی» همواره علاقه‌ای خاص به روایت داستانهای عامیانه و قدیمی داشته است. داستانهایی که شخصیتهای اصلی آنها، اغلب شاهزاده‌ها و شاهزاده‌ خانم‌های جوان هستند. بر همین مبنا، ما هم تصمیم گرفتیم تا مطلبی پیرامون «برترین پرنسس‌های دیزنی» تهیه کنیم. همانطور که احتمالاً مطلع هستید، واژۀ «پرنسس» برگرفته شده از کلمۀ «Princess» می‌باشد که معادل فارسی آن همان «شاهزاده خانم» است. ناگفته نماند که در فرهنگهای غربی، عنوان پرنسس هم برای اشاره به دختر پادشاه و ملکه، و هم برای اشاره به عروس خانوادۀ سلطنتی (همسر شاهزاده) به کار می‌رود؛ از این رو، کاربرد واژۀ پرنسس کمی جامعتر از واژۀ شاهزاده خانم است.

لازم به ذکر است، جاکارتونی برای انتخاب برترین پرنسس‌های دیزنی، فاکتورهای زیادی از قبیل محبوبیت در بین مخاطبان، شخصیت‌پردازی، طراحی ظاهری و... را در نظر گرفته است. با این وجود، اگر احساس کردید که جای شخصیتی در فهرست ما خالی است و یا اگر هرگونه انتقاد و پیشنهادی داشتید، آن را در قسمت دیدگاه‌ها بیان نمایید. قطعاً نظرات شما به غنی‌تر شدن این مطلب کمک خواهد کرد.

نکته: فهرست زیر ممکن است به مرور زمان دستخوش تغییرات گردد.

 

10جاسمین

رتبۀ دهم فهرست ما به شاهزاده‌ای از دیار شرق به نام «جاسمین» اختصاص دارد. جاسمین (یا با تلفظ شرقی: یاسمین) شاهزادۀ معروف انیمیشن سینمایی «علاءالدین» است. او اصالتی عربی دارد، جسور و شجاع است، در مقابل ظلم ایستادگی می‌کند و از هم مهمتر، دل شخصیتی دوست داشتنی چون «علاءالدین» را ربوده است. از دیگر نکات بارز او این است که از یک ببر عظیم‌الجثه و پر ابهت به عنوان حیوان خانگی نگهداری می‌کند.

9سفیدبرفی

- «آینه به من بگو، چه کسی از همه زیباتر است؟»
- «تو زیبایی... اما... سفیدبرفی از تو زیباتر است.»

و اینگونه بود که شعله‌های حسادت بر افروخته شد... و شد آنچه نباید می‌شد. سفیدبرفی زیبارو از قصر پدری آواره شد و دست سرنوشت او را با هفت کوتولۀ مهربان آشنا کرد. داستان اینقدر آشناست که نیازی به تعریف بقیۀ آن نیست. بدون شک یکی از محبوبترین پرنسس‌های دیزنی، سفیدبرفی خوش قلب و رئوف است. ما برای او رتبۀ نهم را در نظر گرفتیم، شما چطور؟

8اِلسا

این یکی از بقیۀ افراد حاضر در این فهرست، جدیدتره. اسمش «اِلسا» است و در سرزمینهای شمالی زندگی می‌کنه. او شاهزاده‌ایه که نیرویی عجیب داره؛ قابلیت پدید آوردن برف و یخ. البته همین نیروی عجیبش باعث ایجاد دردسر برای خودش و اطرافیانش می‌شه.

السا یکی از شخصیتهای اصلی انیمیشن سینمایی «یخ‌زده» است. شخصیتی که ذاتاً خوبه ولی از یه جایی به بعد، از کنترل خارج می‌شه و به بدی گرایش پیدا می‌کنه. البته خدا رو شکر آخرش دوباره عاقبت به خیر می‌شه.


7مولان

یک استثنای محض در فهرست پرنسس‌ها. «مولان» به هیچ وجه یک پرنسس نیست چون او نه دختر شاه (امپراطور) است و نه عروس خاندان سلطنتی. اما کاری که مولان کرده هیچ پرنسس دیگری نکرده. در واقع او به خاطر شایستگی‌هایش، یک پرنسس افتخاری است. مولان دختر باهوش و دلاوری است که در جامعۀ مرد سالار چین قدیم زندگی می‌کند. او به خاطر مراقبت از پدر و دفاع از میهن، به ناچار جنسیت خود را پنهان کرده و لباس مردانه به تن می‌کند. وی با شهامت به کارزار نبرد با دشمن می‌رود و با رشادت امپراطوری چین را نجات می‌دهد. به همین دلایل است که کمپانی دیزنی او را یک «پرنسس» به حساب می‌آورد؛ لقبی که واقعاً برازندۀ اوست.


6پوکاهانتِس

«پوکاهانتِس» یکی دیگر از پرنسس‌های دیزنی است. او دختر شاه نیست بلکه دختر رئیس قبیله است. بله، پوکاهانتس یک شخصیت اصالتاً سرخپوست است. جالبترین نکته در مورد پوکاهانتس این است که شخصیت او برگرفته شده از یک شخصیت کاملاً واقعیست. در روایتهای تاریخی آمده است که دختری سرخپوست با نام مستعار پوکاهانتس با مستعمره‌نشینان سفیدپوست رابطۀ صلح‌آمیز برقرار کرده و حتی به دین مسیحیت می‌گرود. در انیمیشن سینمایی محصول والت دیزنی نیز پوکاهانتس عاشق یک مرد جوان سفیدپوست به نام «جان اسمیت» می‌شود و حتی جان او را از خطر مرگ نجات می‌دهد؛ واقعه‌ای که ظاهراً مصداق حقیقی داشته است.

5راپونزل

«راپونزل» شخصیت اصلی انیمیشن سینمایی «گیسو کمند» است. او شاهزاده‌ای است که در نوزادی ربوده شده و در یک برج بلند توسط نامادری‌اش (همان رباینده) پرورش می‌یابد. راپونزل موهای طلایی بلندی دارد که دارای نیرویی جادویی است. موهای او دارای قابلیتی است که علاوه بر شفابخشی، از پیری جلوگیری می‌کند. البته خود راپونزل از موهایش استفاده‌های زیادی می‌کند که یکی از کاربردهای آن کاربرد کمند گونه است. در واقع راپونزل هر گاه که لازم می‌بیند از موهای خود به مانند کمندی بلند و محکم بهره برده و مقاصد خود را پیش می‌برد.


4آریل

«آریل» شخصیت اصلی انیمیشن سینمایی «پری دریایی کوچولو» است. همانطور که از اسم انیمیشن پیداست، او یک پری دریایی است که در اعماق دریا زندگی می‌کند. وی دختر پادشاه اقیانوسها «شاه تریتون» است. آریل که دارای صدایی زیبا و دل‌انگیز است، همواره آرزو دارد که بتواند به جای زندگی در اعماق دریا، بر روی خشکی ادامۀ حیات دهد. او عاشق یک شاهزادۀ خوش سیما به نام «اریک» می‌شود؛ شاهزاده‌ای که بر خلاف او یک آدمیزاد است. آریل دست به معامله‌ای خطرناک می‌زند و صدای زیبای خود را با یک جفت پا معاوضه می‌کند اما این تازه نقطۀ آغاز دردسرهاست...


3مِریدا

«مریدا» شخصیت اصلی انیمیشن سینمایی «دلیر»، دختر فرمانروای سرزمینهای مرتفع اسکاتلند، «شاه فِرگوس» است. مریدا بر خلاف جنسیتش، اصلاً تمایلات دخترانه ندارد و دوست دارد مانند پسرها آزاد و مستقل عمل کند. او ازدواج را همچون ریسمانی می‌بیند که حاصلش اسارت است و به همین خاطر از ازدواج بیزار است. برای فرار از ازدواج، مریدا به ترفندی پناه می‌برد که فرجامی ناخوشایند دارد. او اشتباه می‌کند ولی تا پایان پای اشتباه خود می‌ایستد و بالاخره خطای خود را جبران می‌کند. تبحر در کمانگیری یکی از ویژگی‌های جالب شخصیت مریدا است.
 2بِل

«بِل» یکی از شخصیتهای محوری انیمیشن سینمایی «دیو و دلبر» است. او از هر لحاظ یک شخصیت ممتاز و برجسته است. شخصیتی که برخلاف تمسخر دیگران به مطالعه و دانایی عشق می‌ورزد و چندان تمایلی به زرق و برق‌های دنیوی ندارد. کمتر پیش می‌آید که شخصیتی زیبارو راضی شود عشق فردی زشت سیما و بد هیبت را به دل راه دهد؛ اما درست همین قضیه، نقطه تمایز بل با سایر پرنسس‌های انیمیشنی است. او با اطمینان و رضای خاطر، در دوراهی گزینش سیرت زیبا و صورت زیبا، سیرت زیبا را بر می‌گزیند و معجزۀ عشق را آشکار می‌سازد. عشقی که دیو را بدل به شاهزاده می‌کند و شادی ابدی را برای او به ارمغان می‌آورد. لازم به ذکر است که بل به واسطۀ ازدواج با یک شاهزاده، به لقب پرنسس دست می‌یابد وگرنه خود او دختری از طبقۀ عادی جامعه است.


1سیندرلا

در نهایت می‌رسیم به معرفی «برترین پرنسس دیزنی». انتخاب «جاکارتونی» در این بخش، کسی نیست جز، «سیندرلا». داستان سیندرلا یکی از داستانهایی است که در کشور ما همواره جایگاهی ویژه داشته. بله، همان ماجرای لباس جادویی و کفش بلورین. دختری فقیر، بی‌نوا و ستمدیده، در سِیر وقایعی عجیب، به جایگاهی می‌رسد که همگان غبطۀ او را می‌خورند. سیندرلا علیرغم تمامی مشکلات و دردها، محاسنی دارد که سزاوار ستایش است. او دارای قلبی پاک و بخشنده است، باطنی ساده و بی‌پیرایه دارد و از همه مهمتر با امید زنده است. در پایان باید خاطر نشان کرد که سیندرلا هم از آن دسته از پرنسس‌هایی است که به واسطۀ ازدواج با یک شاهزاده به لقب پرنسس دست یافته‌.

 

 

دیدگاه‌ها  

 
0 # m.k 1394-03-19 16:53
8) ممنون
پاسخ دادن | گزارش تخلف
 

نوشتن دیدگاه

- برای اینکه بتوانید دیدگاه خود را بدون نیاز به تأیید منتشر سازید، ابتدا به صورت «کاربرِ عضو» وارد سایت شده و سپس دیدگاه خود را ارسال نمایید. در صورتی که عضو نیستید، ابتدا در سایت ثبت نام نمایید.
- از درج نظرات حاوی مطالب غیراخلاقی، سیاسی، توهین‌آمیز و یا غیرمرتبط با موضوع، جداً خودداری فرمایید.
- از درج هر گونه تبلیغ، آدرس پستی یا اینترنتی، شمارۀ تلفن و مواردی از این قبیل در بخش دیدگاه‌ها جداً خودداری فرمایید.
- در صورت مشاهدۀ تخلف، برخورد مقتضی انجام خواهد شد.
- سعی بر این خواهد بود تا نظرات کاربران میهمان (غیر عضو) در اسرع وقت منتشر گردد اما گاهی ممکن است انتشار آنها با تأخیری حداکثر 24 ساعته مواجه شود.


تصویر امنیتی
تصویر امنیتی جدید

خانه فهرستواره‌ها برترین پرنسس‌های دیزنی

نظرسنجی

در کارتون «فوتبالیست‌ها»، کدام یک از این دو دروازه‌بان را برتر می‌دانید؟
  • رای: (0%)
  • رای: (0%)
جمع رای:
اولین رای:
آخرین رای:
 

جدیدترین مطالب سایت

بخش: انیمیشن‌های کوتاه 54
بخش: انیمیشن‌های تلویزیونی و سریالی 43
بخش: انیمیشن‌های سینمایی 55
بخش: بازی‌کلیپ‌ها 54
بخش: انیمیشن‌های کوتاه 65
بخش: انیمیشن‌های تلویزیونی و سریالی 72
بخش: انیمیشن‌های سینمایی 90
بخش: کمیک استریپ‌ها 71
بخش: انیمیشن‌های کوتاه 80
بخش: انیمیشن‌های تلویزیونی و سریالی 49
بخش: انیمیشن‌های سینمایی 114
بخش: انیمیشن‌سازان 70
بخش: انیمیشن‌های کوتاه 73
بخش: انیمیشن‌های تلویزیونی و سریالی 63
بخش: انیمیشن‌های سینمایی 293

آمار بازدیدکنندگان سایت

2082122
امروز
دیروز
هفته جاری
بازدید کل
663
2881
9218
2082122

حاضرین در سایت

ما 147 مهمان و صفر عضو آنلاین داریم

آخرین مطالب بازدید شدۀ سایت

تصویر تصادفی

How_to_Train_Your_Dragon.jpg