GREEN GRAY RED
ورود به سایت ثبت نام

ايجاد حساب کاربري

فیلدهایی که با علامت * مشخص شده اند الزامی می باشند
نام *
نام کاربری *
رمز عبور *
تایید رمز عبور *
آدرس ایمیل *
تایید آدرس ایمیل *

برجسته‌ترین ابرشروران کارتونی

1 1 1 1 1 1 1 1 1 1 میانگین امتیاز 4.50 (5 رای)

 

فهرستی که در ادامه خواهید دید، به معرفی برجسته‌ترین اَبَرشروران کارتونی اختصاص دارد. گزینشی که به صورت اختصاصی توسط سایت «جاکارتونی» انجام شده است. در ابتدا، توضیحی کوتاه در مورد ماهیت ابرشرورها الزامیست. ابرشرورها (Supervillains) به افرادی اطلاق می‌شود که دارای خصوصیاتی بسیار پلید و منفی هستند و در مقابل ابرقهرمانها صف‌آرایی می‌کنند. آنها اغلب دارای قدرتهایی فراطبیعی هستند و فکر و ذهنشان نیز در خدمت امیال شیطانی آنهاست. لازم به ذکر است که منشاء اصلی ابرشرورها و حتی ابرقهرمانان، آثار مصور و کمیک است اما از آنجا که در سالیان گذشته مرزهای آثار مصور (کمیک استریپ) و انیمیشن بسیار در هم تنیده شده است، تصمیم بر این گرفته شد تا به معرفی برجسته‌ترین ابرشرورها اقدام بورزیم.

برای انتخاب برجسته‌ترین ابرشروران کارتونی فاکتورهای زیادی از قبیل مقبولیت در بین مخاطبان، کیفیت فنی و طراحی، جذابیت، خلاقیت، پیش‌زمینۀ شخصیتی و... در نظر گرفته شده است. تمامی شخصیتهای زیر در سطح جهانی شناخته شده هستند و به نحوی در آثار انیمیشنی و کارتونی حاضر بوده‌اند. این فهرست تنها نمایانگر دیدگاه «جاکارتونی» است و نظر و سلیقۀ تمامی مخاطبان برای ما محترم و ارزشمند است. اگر احساس کردید که جای شخصیتی در فهرست ما خالی است و یا هرگونه انتقاد و پیشنهادی داشتید، آن را در قسمت دیدگاه‌ها بیان کنید. شاید موردی از دید جاکارتونی پنهان مانده باشد و با گوشزد شما تغییراتی در فهرست صورت گیرد. البته فراموش نکنید که ابرشرورها با شخصیت‌های منفی معمولی تفاوت دارند و اساساً برای مقابله با ابرقهرمانها و با خصوصیاتی ویژه و فراطبیعی خلق شده‌اند.

نکته: فهرست زیر ممکن است به مرور زمان دستخوش تغییرات گردد.

 

 


 

10کینگ‌پین

 

«ویلسون فیسک» (Wilson Fisk) که بیشتر با نام «کینگ‌پین» (Kingpin) مشهور است لقب «ارباب جرائم» را یدک می‌کشد. او یک‌تنه سابقۀ در افتادن با اَبَرقهرمانانی چون «مرد عنکبوتی»، «دِردِویل» و «پانیشِر» را دارد. کینگ‌پین بیشتر با هیکلی درشت، سری طاس و کت و شلواری سفید تصویر شده است و همواره نقشی اساسی در خلق موقعیتهای بحرانی و خطرناک دارد.


 

 


 

9رِد اِسکال

 

«رِد اِسکال» (Red Skull) یا «جمجمۀ سرخ» دشمن شماره یک «کاپیتان آمریکا» محسوب می‌شود. در اصل شخصیت رد اسکال به عنوان نمادی از سردمداران آلمان نازی خلق شد که همواره به عنوان یکی از دشمنان اصلی ایالات متحده به دسیسه‌چینی و جنایت مشغول است. نیازی به توضیح نیست که دشمنی رد اسکال و کاپیتان آمریکا ریشه در جنگهای جهانی و درگیری دو ابرقدرت دنیا، یعنی آلمان و آمریکا دارد.

 

 


 

8لوکی

 

ریشه و اصالت «لوکی» (Loki) به افسانه‌های اسکاندیناویایی باز می‌گردد. او که دشمن شماره یک «ثور» (خدای صاعقه) محسوب می‌شود، دائماً در صدد ایجاد فتنه و درگیری است و از همین رو به «خدای فتنه» نیز معروف است. لوکی بیشتر به خاطر تواناییهای ذهنی و هوش بالایش معروف است و می‌تواند با قدرتهای ماوراطبیعی خود در فکر و اندیشۀ افراد رسوخ کند و به مقاصد شوم خود برسد.
 

 


 

7گرین گابلین

 

«گرین گابلین» (Green Goblin) یا «جن سبز» یکی از اصلیترین دشمنان «مرد عنکبوتی» محسوب می‌شود. شخصیت او را بیش از همه به خاطر نقش داشتن در مرگ معشوقۀ اول مرد عنکبوتی یعنی «گوئِن اِستِیسی» می‌شناسند. این شخصیت شرور که معمولاً بر مَرکبی پرنده (گلایدر) سوار است، در راه رسیدن به اهداف پلید خود از هیچ جنایتی فروگذار نمی‌کند.

 

 


 

6شِرِدِر

 

کارتون دوستان ایرانی به احتمال زیاد با شخصیت «شِرِدِر» (Shredder) آشنا هستند. او دشمن اصلی «لاک‌پشت‌های نینجا» محسوب می‌شود. وی شخصیتی است که در ذهنش رؤیای دستیابی به قدرت مطلق و بی‌انتها نقش بسته است و در این راه تمام تلاش خود را به کار می‌بندد. شردر خودش در زمینۀ مهارتهای رزمی سرآمد است و همواره نیز نقشه‌های شوم و پلیدی طراحی می‌کند. دشمنی او با لاک‌پشت‌های نینجا، در اصل به دشمنی دیرینۀ او با استاد آنها یعنی «اسپلینتر» باز می‌گردد.


 


 

5دکتر دوم

 

«دکتر دوم» (Doctor Doom) یکی دیگر از مغزهای متفکری است که از استعداد ذهنی خود همواره در راه منفی استفاده می‌کند. او که همواره از دشمنان اصلی گروه «چهار شگفت‌انگیز» است، سابقۀ درگیری با «مرد عنکبوتی» و برخی دیگر از ابرقهرمانان را هم دارد. دکتر دوم یک نابغۀ به تمام معناست. ذهن او هیچ گاه از ایده‌های بکر و البته شیطانی خالی نمی‌شود و همین امر او را تبدیل به یکی از خطرناکترین و برجسته‌ترین ابرشروران دنیا کرده است.

 

 


 

4لکس لوتر

 

با دشمن شماره یک «سوپرمن» بیشتر آشنا شوید. «لکس لوتر» (Lex Luthor) ذاتاً انسان بسیار مرموز و پیچیده‌ای است. او فردی خوش‌فکر، متشخص و متنفذ است که علیرغم باطن پلیدش سعی می‌کند همواره ظاهر خود را پاک و آراسته جلوه دهد و احترام و حُسن ظن افراد عادی را برانگیزد. ظاهرگرایی‌های او حتی گاهاً او را در مسند ریاست جمهوری ایالات متحده نشانده است و همین خصوصیت اوست که وظیفۀ ابرقهرمانی چون «سوپرمن» را بسیار دشوارتر می‌کند. لکس لوتر در ظاهر توانایی خارق‌العادۀ جسمانی ندارد اما به کمک لباس مخصوصی که خودش طراحی کرده است به قدرتی کم‌نظیر دست می‌یابد.

 


 

3ونوم

 

«وِنوم» (Venom) که در لغت به معنای «سم» می‌باشد، نام یکی دیگر از دشمنان اصلی «مرد عنکبوتی» است. ونوم یک فرد نیست بلکه یک هویت است. برای روشن شدن موضوع باید اشاره کرد که نژادی از انگلهای فرازمینی و بدون شکل به نام «سیمبیوت» پس از ورود به زمین، افراد زمینی را به عنوان میزبان تلقی کرده و پس از تماس با بدن افراد، در ذهن و جسم آنها رسوخ کرده و آنها را تبدیل به موجوداتی بی‌رحم، شریر و جانی می‌کنند. ونوم اغلب با ظاهری سیاه، مهیب و دهشتناک تصویر شده که سرتاپایش از موادی شبیه قیر پوشیده شده است.

 


 

2مگنیتو

 

«مَگنیتو» (Magneto) یا «مغناطیس» از شخصیتهای اصلی سری ماجراهای «مردان اِکس» است. او اصلیترین شخصیت منفی این سری است که جایگاه ویژه‌ای در آثار مکتوب و غیرمکتوب ابرقهرمانی دارد. مگنیتو شخصیتی بسیار قوی، پخته و منطقی است که همین منطق او حتی گاهی اوقات او را به سمت کمک به نیروهای خیر سوق می‌دهد. همانطور که از اسمش پیداست، او به مانند آهن‌ربایی بسیار قوی و نیرومند است که توانایی‌اش اثرگذاری‌های گوناگون بر روی آهن‌آلات است. دشمنی او با گروه «مردان اِکس» سابقه‌ای طولانی دارد که بازگویی آن از حوصلۀ این مطلب خارج است. مگنیتو در بسیاری از فهرستهای منتشر شده در ارتباط با ابرشرورها، در بین 3 نفر اول قرار دارد.

 


 

1جوکر

 

اما درنهایت می‌رسیم به معرفی برجسته‌ترین ابرشرور کارتونی. انتخاب «جاکارتونی» در این بخش کسی نیست جز «جوکر» (Joker). بله، دشمن شماره یک «بتمن». شخصیتی که کاوش جنبه‌های ظاهری و باطنی‌اش اصلاً کار ساده‌ای نیست و از نظر روانشناسانه، تحلیل شخصیت او بسیار پیچیده و غامض است. جوکر با تمام شخصیتهای منفی عالم فرق دارد. شاید حتی خودش هم نداند که به دنبال چیست. به زندگی به مانند یک شوخی بزرگ نگاه می‌کند و دوست دارد که دیگران هم همگی مثل خودش به آن نگاه کنند. هیچ کس نمی‌داند که به راستی در سر او چه می‌گذرد. او شخصیتی به شدت غیرقابل پیش‌بینی است که حتی در بسیاری از مواقع دوستان خود را نیز غافلگیر می‌کند. مطمئناً موارد فوق و بسیاری از دلائل دیگر که ناگفته باقی ماند، انتخاب او به عنوان برجسته‌ترین ابرشرور کارتونی را توجیه خواهد کرد.

 

 

 

نوشتن دیدگاه

- برای اینکه بتوانید دیدگاه خود را بدون نیاز به تأیید منتشر سازید، ابتدا به صورت «کاربرِ عضو» وارد سایت شده و سپس دیدگاه خود را ارسال نمایید. در صورتی که عضو نیستید، ابتدا در سایت ثبت نام نمایید.
- از درج نظرات حاوی مطالب غیراخلاقی، سیاسی، توهین‌آمیز و یا غیرمرتبط با موضوع، جداً خودداری فرمایید.
- از درج هر گونه تبلیغ، آدرس پستی یا اینترنتی، شمارۀ تلفن و مواردی از این قبیل در بخش دیدگاه‌ها جداً خودداری فرمایید.
- در صورت مشاهدۀ تخلف، برخورد مقتضی انجام خواهد شد.
- سعی بر این خواهد بود تا نظرات کاربران میهمان (غیر عضو) در اسرع وقت منتشر گردد اما گاهی ممکن است انتشار آنها با تأخیری حداکثر 24 ساعته مواجه شود.


تصویر امنیتی
تصویر امنیتی جدید

خانه فهرستواره‌ها برجسته‌ترین ابرشروران کارتونی

نظرسنجی

در کارتون «فوتبالیست‌ها»، کدام یک از این دو دروازه‌بان را برتر می‌دانید؟
  • رای: (0%)
  • رای: (0%)
جمع رای:
اولین رای:
آخرین رای:
 

جدیدترین مطالب سایت

بخش: انیمیشن‌های کوتاه 54
بخش: انیمیشن‌های تلویزیونی و سریالی 43
بخش: انیمیشن‌های سینمایی 55
بخش: بازی‌کلیپ‌ها 54
بخش: انیمیشن‌های کوتاه 65
بخش: انیمیشن‌های تلویزیونی و سریالی 72
بخش: انیمیشن‌های سینمایی 90
بخش: کمیک استریپ‌ها 69
بخش: انیمیشن‌های کوتاه 80
بخش: انیمیشن‌های تلویزیونی و سریالی 49
بخش: انیمیشن‌های سینمایی 114
بخش: انیمیشن‌سازان 70
بخش: انیمیشن‌های کوتاه 73
بخش: انیمیشن‌های تلویزیونی و سریالی 63
بخش: انیمیشن‌های سینمایی 291

آمار بازدیدکنندگان سایت

2080852
امروز
دیروز
هفته جاری
بازدید کل
2274
3318
7948
2080852

حاضرین در سایت

ما 82 مهمان و صفر عضو آنلاین داریم

آخرین مطالب بازدید شدۀ سایت

تصویر تصادفی

Charlotte-s_Web.jpg