GREEN GRAY RED
ورود به سایت ثبت نام

ايجاد حساب کاربري

فیلدهایی که با علامت * مشخص شده اند الزامی می باشند
نام *
نام کاربری *
رمز عبور *
تایید رمز عبور *
آدرس ایمیل *
تایید آدرس ایمیل *

10 شخصیت برتر مجموعه‌های انیمیشنی

1 1 1 1 1 1 1 1 1 1 میانگین امتیاز 4.20 (10 رای)

 

فهرستی که در ادامه خواهید دید، مربوط به 10 شخصیت برتر کارتونهای سریالی، به انتخاب «جاکارتونی» است. انتخاب برترین شخصیتها کار بسیار سخت و پیچیده‌ای است و طبعاً نمی‌توان تمامی سلایق و نظرات را در انتخاب برترینها سهیم کرد. برای انتخاب برترین شخصیتها فاکتورهای زیادی از قبیل محبوبیت در بین کارتون دوستان ایرانی، کیفیت فنی و طراحی، جذابیت، خلاقیت، شخصیت‌پردازی و... در نظر گرفته شده است. در ضمن سعی شده است تا منتخبین، برای اکثریت کارتون دوستان آشنا باشند. بنابراین تقریباً تمامی شخصیتها از طریق رسانه‌های داخلی (نظیر تلویزیون) معرف حضور دوستان هستند. این فهرست تنها نمایانگر دیدگاه «جاکارتونی» است و نظر و سلیقۀ تمامی کارتون دوستان برای ما محترم و ارزشمند است. اگر احساس کردید که جای شخصیتی در فهرست ما خالی است یا اگر هرگونه انتقاد و پیشنهادی داشتید، آن را در قسمت دیدگاه‌ها بیان کنید. شاید هم موردی از دید «جاکارتونی» پنهان مانده باشد و با گوشزد شما تغییراتی در فهرست صورت گیرد.

نکته: فهرست زیر ممکن است به مرور زمان دستخوش تغییرات گردد.

 

 

 


 

10پهلوان پوریا

 

رتبۀ دهم برترین شخصیتها به «پهلوان پوریا» اختصاص دارد. پهلوان پوریای ولی به نمایندگی از شخصیتهای ایرانی در فهرست برترینهای «جاکارتونی» حضور دارد. شخصیتی که می‌تواند الگوی خوبی از شرافت، مردانگی، فتوت و عدالت‌طلبی باشد. پهلوان پوریا نمونۀ کاملی از یک ایرانیِ سرفراز است.

 

 

 

 


 

9جودی ابوت

 

شخصیت شیطون، بازیگوش، باهوش و عاطفی «جودی ابوت» برای بسیاری از کارتون دوستان (علی‌الخصوص دختر خانمها) خاطره‌انگیز و جذاب است. او به قدری خوب شخصیت‌پردازی شده که می‌تواند مخاطب را به خوبی با غمها و شادیهای خود همراه کند و تنهایی‌ها و سختیهای زندگی دختری یتیم را به بیننده منتقل کند. از همۀ اینها گذشته، شکل و ظاهر جودی بسیار بامزه و منحصر به فرد است، به ویژه مدل موهایش.

 

 

 


 

8سوباسا اوزارا

 

قطعاً کارتون «فوتبالیست‌ها» یکی از محبوبترین کارتونهای پخش شده از تلویزیون ایران است. کارتونی که حتی در بین فوتبالیستهای واقعی نیز طرفداران زیادی داشته است. کارتون فوتبالیست‌ها شخصیتهای پرشماری داشت و انتخاب یک شخصیت از بین آن همه شخصیت کار سختی بود؛ اما در نهایت شخصیت «سوباسا اوزارا» انتخاب شد. شاید شما شخصیتهای دیگری نظیر «واکی بایاشی»، «کاکرو یوگا»، «تارو میساکی» و یا حتی «ایشی زاکی» را ترجیح دهید اما اگر از حق نگذریم، محوری‌ترین شخصیت مجموعه، کسی نیست جز سوباسا. این مجموعه در بسیاری از کشورها با عنوان «کاپیتان سوباسا» شناخته می‌شود و این خود نشان دهندۀ اهمیت این شخصیت است.
 


 

7گرگ بدشانس

 

یکی از بدشانس‌ترین شخصیتهای تاریخ انیمیشن در رتبۀ هفتم رده‌بندی ما قرار دارد. شخصیتی که در کشور ما بیشتر با نام «گرگ بدشانس» شناخته می‌شود. موجودی بدبخت و فلک‌زده که تنها آرزویش یک شکم سیر است و طبق غریزۀ ذاتی‌اش، راه بر‌آورده شدن آرزویش را شکار می‌داند. اما ماجرا به این سادگیها نیست و همۀ شرایط از جمله ابر و باد و مه و خورشید و فلک علیه او عمل می‌کنند. گرگ بدشانس آنقدر بامزه و جذاب هست که بتواند رتبۀ هفتم فهرست ما را اشغال کند.

 

 


 

6مایکل‌انجلو

 

یکی دیگر از محبوبترین کارتونهای ما ایرانیها، سری کارتونهای «لاک‌پشت‌های نینجا» است. هر کدام از چهار شخصیت اصلی این مجموعه می‌توانستند در این رتبه قرار گیرند اما به دلیل اینکه در نظرسنجی‌های گوناگون معمولاً «مایکل‌انجلو» محبوبتر از سایر برادرانش است، او برای این رتبه در نظر گرفته شد. شخصیتی که مهارت ویژه‌ای در مبارزه با سلاح «نانچیکو» دارد و شوخ‌طبعی‌ها و نمک‌پرانی‌هایش زبانزد خاص و عام است.


 

 


 

5پسر شجاع

 

اسم اصلی‌اش «چاک» بود اما به کودکان دیروز و امروز ایرانی با عنوان «پسر شجاع» معرفی شد و اتفاقاً همین نامگذاری باعث جذابیت بیشترش شد. بدون شک یکی از ماندگارترین شخصیتهای کارتونی در نزد ما ایرانیها، شخصیت محبوب «پسر شجاع» است. یک سگ آبی که با صداقت و شهامتش یک جورهایی الگوی دوران کودکی خیلی از ماها محسوب می‌شد. صدای شیرین و دوست‌داشتنی، ظاهر بامزه و جذاب و همچنین خصوصیات اخلاقی منحصر به فرد، همگی در محبوبیت این شخصیت سهیم بودند.

 

 


 

4دانلد داک

 

«دانلد داک» به نمایندگی از شخصیتهای پرشمار کمپانی «والت دیزنی» در فهرست ما حضور دارد. شخصیتی که آمیزه‌ای از جدیت و طنز است. اردکی که صدای منحصر به فردش هیچگاه از خاطر مخاطبین فراموش نمی‌شود. دانلد داک که ذاتاً کمی بی‌اعصاب و دمدمی مزاج است همواره با شوخیها و زرنگ بازیهایش بیننده را به خنده وا می‌دارد و لحظاتی شاد و مفرح را خلق می‌کند. یکی از دلایل اصلی که باعث شد دانلد داک به دیگر شخصیتهای مشهوری چون «میکی ماوس»، «گوفی» و «پلوتو» ترجیح داده شود، واکنشهای غیرمنتظره و هیجانی‌ این اردک بامزه در مواجهه با اتفاقات گوناگون است.


 


 

3تام

 

تمامی کارتون دوستان در سراسر دنیا با زوج مشهور «تام» و «جری» آشنا هستند. تقابل موش و گربه همواره جذابیتهای خاص خود را داشته است و هیچگاه نمی‌توان پایانی بر آن متصور بود. انتخاب یکی از دو شخصیت تام و جری بسیار مشکل بود، اما در نهایت شخصیت تام انتخاب شد. گربه‌ای که به عقیدۀ بسیاری از کارتون‌بازها، نقش اصلی را در خلق موقعیتهای طنز و اکشن ایفا می‌کند. بیشتر بلاها بر سر او نازل می‌شود و بیشتر نقشه‌ها را هم او طرح‌ریزی می‌کند. تام علاوه بر جری با شخصیتهای دیگر مجموعه نظیر «اسپایک» (سگ بولداگ عصبانی) نیز تقابل جالبی دارد.


 


 

2باب اسفنجی

 

کارتون «باب اسفنجی» خیلی قدیمی نیست اما در مدت حضورش در تلویزیون توانسته است هواداران بی‌شماری را به خود جذب کند. خود شخصیت «باب اسفنجی» بیشترین سهم را در محبوبیت مجموعه ایفا می‌کند. شخصیتی که بسیار خلاقانه طراحی شده است و نظیر دیگری در دنیای انیمیشن ندارد. اصلاً چه کسی فکر می‌کرد که یک اسفنج مکعبی بتواند این قدر محبوب و مشهور شود. باب اسفنجی در عالم خودش زندگی می‌کند. حماقتها و اعمال و سکناتش بی‌نهایت بامزه است و اصلاً نمی‌توان واکنشهایش را پیش بینی کرد. بی‌تردید کمپانی «نیکلودئون» بخش اعظمی از اعتبارش را مدیون این اسفنج زرد رنگ است.

 


 

1پلنگ صورتی

 

اما در پایان می‌رسیم به برترین شخصیت کارتونهای سریالی. پس از بررسی جمیع جهات، انتخاب «جاکارتونی» در این بخش، کسی نیست جز «پلنگ صورتی». شخصیتی که هم بزرگسالان و هم کودکان به راحتی با آن ارتباط برقرار می‌کنند. پلنگ صورتی با آن ظاهر ساده و بی‌خیالش گویی به تمامی مشکلات پوزخند می‌زند و از هر مانعی با پشتکار عبور می‌کند (البته به سبک و سیاق خودش). پلنگ صورتی علاوه بر ایران در سراسر نقاط جهان طرفدار دارد و چون در اکثر قسمتها شخصیتی صامت و بی‌کلام است، می‌تواند بدون هیچ واسطه‌ای بیننده را با خود همراه سازد. شخصیت پلنگ صورتی فراتر از یک شخصیت کارتونی است و زشتیها و زیباییهای دنیا را جور دیگری به مخاطب نشان می‌دهد. انگار بد نیست گاهی اوقات نگاهی صورتی به زندگی داشته باشیم!!

 

 

 

      مطالب مرتبط:

10 شخصیت برتر کارتونهای سینمایی
 

دیدگاه‌ها  

 
+2 # عسل 1393-07-29 16:11
اوه بله متوجه شدم ببخشيد قوانين رو نمي دونستم
جودي آبت هم شخصيته قشنگي بود
پاسخ دادن | گزارش تخلف
 
 
+2 # عسل 1393-07-28 19:48
واااااااااااااا ااااااااااااااا ي سوباسا جوووووووووووووو ووووونم هم جز اين شخصيت هاي محبوبهههههههههه هههههههه
ولي اگه نظر منو بخواين اوليش سوباساست چون شما نمي دونين چه طررفداراني دارههههههههه از بچه ي 1 ساله تا 40 ساله !
شايد وقتي به سايت من بياين ديدگاهتون عوض شههههههههههههه {حذف بخشی از دیدگاه}
ولي خوشحالم كه اولين شخصيت انساني سوبا جوووووونمه
پاسخ دادن | گزارش تخلف
 
 
-1 # جاکارتونی 1393-07-29 00:54
ممنون از اینکه دیدگاه خود را مطرح کردید اما بخشی از نظر شما به دلیل عدم رعایت قوانین جاری سایت حذف شد.
معرفی آدرسهای اینترنتی در بخش دیدگاهها توسط کاربران مجاز نیست.
با این وجود، مطلبی که فرموده بودید توسط مسئولین سایت بررسی شد.
موفق باشید.
پاسخ دادن | گزارش تخلف
 
 
+1 # صمد 1393-04-30 16:29
یعنی عند نامردی همینجاس؟
آخه ی پوریا ولی؟؟
خیلی از شخصیت های کارتونی ایرانی هستن که بینهایت لایق تر و محبوب تر از اینن..فامیل دور و ننه قمر و با هیچ چی نمیشه تو دنیا عوض کرد
پاسخ دادن | گزارش تخلف
 
 
+1 # جاکارتونی 1393-04-30 18:36
بدون شک، انیمیشن ایران در سالیان اخیر پیشرفت چشمگیری داشته است و شخصیتهای خوبی را به مخاطبان عرضه کرده است. با این حال باز هم هنر-صنعت انیمیشن در ایران نوپاست و سابقۀ چندانی در مقایسه با کشورهای معتبر این عرصه ندارد. فکر کنم اختصاص دادن یک جایگاه (از ده جایگاه ممکن) به انیمیشن نوپا و در حال پیشرفت ایران نامردی نباشد.
در مورد شخصیت «فامیل دور» باید به عرض رساند که این شخصیت علیرغم اینکه شخصیتی کاملاً دوست‌داشتنی و ارزشمند است اما یک شخصیت کارتونی محسوب نمی‌شود بلکه یک شخصیت عروسکی است.
اما شخصیت «ننه قمر» قطعاً شخصیتی جذاب، دوست‌داشتنی و استثنایی است. تنها به علت محدودیت انتخابها و شاید کمی تفاوت سلیقه این شخصیت خوب از دایرۀ انتخاب این فهرست خارج شده است.
پاسخ دادن | گزارش تخلف
 

نوشتن دیدگاه

- برای اینکه بتوانید دیدگاه خود را بدون نیاز به تأیید منتشر سازید، ابتدا به صورت «کاربرِ عضو» وارد سایت شده و سپس دیدگاه خود را ارسال نمایید. در صورتی که عضو نیستید، ابتدا در سایت ثبت نام نمایید.
- از درج نظرات حاوی مطالب غیراخلاقی، سیاسی، توهین‌آمیز و یا غیرمرتبط با موضوع، جداً خودداری فرمایید.
- از درج هر گونه تبلیغ، آدرس پستی یا اینترنتی، شمارۀ تلفن و مواردی از این قبیل در بخش دیدگاه‌ها جداً خودداری فرمایید.
- در صورت مشاهدۀ تخلف، برخورد مقتضی انجام خواهد شد.
- سعی بر این خواهد بود تا نظرات کاربران میهمان (غیر عضو) در اسرع وقت منتشر گردد اما گاهی ممکن است انتشار آنها با تأخیری حداکثر 24 ساعته مواجه شود.


تصویر امنیتی
تصویر امنیتی جدید

خانه فهرستواره‌ها 10 شخصیت برتر مجموعه‌های انیمیشنی

نظرسنجی

در کارتون «فوتبالیست‌ها»، کدام یک از این دو دروازه‌بان را برتر می‌دانید؟
  • رای: (0%)
  • رای: (0%)
جمع رای:
اولین رای:
آخرین رای:
 

جدیدترین مطالب سایت

بخش: انیمیشن‌های کوتاه 53
بخش: انیمیشن‌های تلویزیونی و سریالی 42
بخش: انیمیشن‌های سینمایی 53
بخش: بازی‌کلیپ‌ها 54
بخش: انیمیشن‌های کوتاه 65
بخش: انیمیشن‌های تلویزیونی و سریالی 71
بخش: انیمیشن‌های سینمایی 90
بخش: کمیک استریپ‌ها 67
بخش: انیمیشن‌های کوتاه 79
بخش: انیمیشن‌های تلویزیونی و سریالی 49
بخش: انیمیشن‌های سینمایی 114
بخش: انیمیشن‌سازان 70
بخش: انیمیشن‌های کوتاه 73
بخش: انیمیشن‌های تلویزیونی و سریالی 63
بخش: انیمیشن‌های سینمایی 281

آمار بازدیدکنندگان سایت

2078318
امروز
دیروز
هفته جاری
بازدید کل
3058
2356
5414
2078318

حاضرین در سایت

ما 106 مهمان و صفر عضو آنلاین داریم

آخرین مطالب بازدید شدۀ سایت

تصویر تصادفی

Home_Makeover.jpg